Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto kisić w beczkach nie w silosach?

2023-01-06

Dlaczego warto kisić w beczkach a nie w silosach tak jak to robią duże firmy sprzedające do marketów?

Kiszenie warzyw i innych produktów spożywczych to jedna z najstarszych metod przechowywania żywności. Przez wieki kiszenie odgrywało ważną rolę w zachowaniu jedzenia na dłuższy czas, szczególnie w okresach, gdy dostępność świeżych produktów była ograniczona. Dzisiaj kiszenie stało się też popularną metodą przygotowywania zdrowych przekąsek i dodatków do dań.

Jednym z najważniejszych aspektów kiszenia jest wybór odpowiedniego pojemnika do przechowywania. Wiele osób zastanawia się, czy lepsze są beczki, czy silosy. Odpowiedź jest prosta: jeśli chodzi o kiszenie, to beczka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Po pierwsze, kiszenie w beczce jest bardziej naturalne i tradycyjne. O ile silosy są stosunkowo nowoczesnym wynalazkiem, beczki były używane do przechowywania żywności przez wieki. W beczkach kiszenie zachodzi w sposób bardziej naturalny, dzięki czemu ostateczny produkt jest smaczniejszy i bardziej wartościowy od kiszonek z silosów.

Po drugie, w przypadku beczek kiszenie można kontrolować i regulować w sposób bardziej precyzyjny. Kapusta kiszona lub ogórki kiszone z każdej beczki są nieznaczne inne z uwagi na bliskość źródła ciepła wilgotność to tak jak z wykwintnym winem. W silosach proces kiszenia jest często bardziej automatyczny, co oznacza, że nie mamy pełnej kontroli nad jakością produktu. A całość jest później zmieszana.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, czy lepsze są beczki czy silosy do kiszenia, odpowiedź jest prosta - wybierz beczki. Kiszenie w beczkach jest bardziej naturalne, wygodne i ekologiczne, co oznacza, że twój produkt będzie smaczniejszy i bardziej wartościowy. Ponadto, kiszenie w beczkach to świetna okazja do odkrywania tradycyjnych metod przechowywania żywności i zbierania doświadczeń, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Przygotowała Agata Lica specjalista ds. żywienia JUSU.PL

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-11
Wszystko sprawnie
2022-11-20
100% satysfakcji z zakupu, zarówno z zakwasu jak i wysyłki!
pixel