Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto wybierać produkty z czystą etykietą i bez sztucznych konserwantów JUSU

2022-11-18

Czym jest probiotyk?

Dlaczego warto wybierać produkty z czystą etykietą i bez sztucznych konserwantów.

W ostatnich latach wiele osób zaczęło zwracać uwagę na to, co znajduje się w składzie produktów spożywczych, które kupujemy. Zdrowy styl życia stał się coraz bardziej popularny, a konsumenci zaczęli szukać produktów, które są naturalne i nie zawierają sztucznych dodatków. Jednym z najważniejszych elementów tego trendu jest rosnące zainteresowanie produktami o czystych etykietach i bez sztucznych konserwantów.

Czyste etykiety to takie, na których widnieją tylko naturalne składniki. Produkty bez sztucznych konserwantów z kolei są wytwarzane z wykorzystaniem naturalnych metod i składników, które nie wymagają dodatkowego konserwowania, aby długo zachować świeżość. Oba te elementy mają na celu zminimalizowanie ilości sztucznych dodatków i chemikaliów, które znajdują się w naszej żywności.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wybierać produkty o czystych etykietach i bez sztucznych konserwantów, jest to, że są one po prostu zdrowsze dla naszego organizmu. Szczególnie ważne jest to dla osób, które cierpią na różnego rodzaju choroby, takie jak choroby autoimmunologiczne czy nietolerancje pokarmowe. Sztuczne konserwanty i dodatki mogą wpływać na nasze zdrowie i stan naszego organizmu, a wybór produktów naturalnych może pomóc w złagodzeniu niektórych dolegliwości.

Kupowanie produktów bez sztucznych dodatków może być również korzystne dla środowiska. Producenci, którzy wykorzystują naturalne metody i składniki, często wykorzystują produkty rolnicze, które nie są sztucznie modyfikowane i nie wymagają użycia szkodliwych pestycydów czy nawozów. Ponadto, produkty naturalne często są wytwarzane w mniejszej skali, co może pomóc w zachowaniu różnorodności ekosystemów i utrzymaniu zdrowych warunków życia dla zwierząt hodowlanych.

Wybierając produkty bez sztucznych dodatków, możemy również wspierać lokalnych producentów i rynki lokalne. Produkty naturalne często są wytwarzane przez mniejsze firmy i rolników, którzy mają na celu zachowanie tradycyjnych metod produkcji i zachowanie różnorodności produktów. Wybierając takie produkty, możemy pomóc w zachowaniu zrównoważonego rozwoju i ochronie różnorodności kulturowej i regionalnej.

Podsumowując, wybieranie produktów o czystych etykietach i bez sztucznych konserwantów ma wiele korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Takie produkty są natural

Przygotowała Agata Lica specjalista ds. żywienia JUSU.PL

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-14
Wszystko sprawnie i bezproblemowo! Zakwasy pyszne! Na pewno wrócę!
2023-01-18
Sprawnie
pixel